Yeniden Reffah Partisi BŞB Başkan adayı Muhamed Aydoğar Bakan Kirişciye Meydan Okudu"Ben belediye başkanlığı adaylığından çekileyim, siz de İsrail'i Gazze'den çekin"

Yeniden Refahlı Aydoğar; Ak Partili eski Bakan Kirişçi’nin Yeniden Refah’ı ima ederek ‘Biz burada yara alırsak, oyumuzu düşürürsek, fırsat bekleyen Amerika, Siyonist İsrail, fırsat bulur” sözlerine net cevap verdi. Aydoğar; “Ben Belediye Başkan Adaylığından çekilmeye razıyım, siz İsrail’i Filistin’in üzerinden yeterki çekin” diyerek karşılık verdi.

  Yeniden Reffah Partisi BŞB Başkan adayı Muhamed Aydoğar Bakan Kirişciye Meydan Okudu"Ben belediye başkanlığı adaylığından çekileyim, siz de İsrail'i Gazze'den çekin"
  26 Mart 2024 - 12:20

  Seçim çalışmalarını iddialı bir şekilde sürdüren Yeniden Refah Partisi’ne gösterilen teveccüh her geçen gün yükselirken, iktidar kanadından Yeniden Refah Partisine yönelik göndermeler halkta karşılık bulmadı. Son olarak TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Vahit Kirişçi’nin Yeniden Refah Partisi ve belediye başkan adayları hakkında yaptığı göndermelere net cevap veren Yeniden Refah Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhammed Aydoğar; “İsrail ve Amerika’nın fırsat bulacağını belirten sayın Bakan’a sesleniyorum; Ben adaylıktan çekileyim, eğer fark edecekse sen de İsrail’i Filistin’in üzerinden çek. Yapamayacaksan sen milletvekilliğinden çekil” diye cevap verdi.

  BİZE FETÖCÜ DEMEK KİMSENİN HADDİ DEĞİL

  31 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında Fatmalı Mahallesi’nde Yeniden Refah Partisi Fatmalı Seçim Koordinasyon Merkezi’nde vatandaşlarla bir araya gelen Yeniden Refah Partisi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhammed Aydoğar sert konuştu. TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Vahit Kirişçi’nin Yeniden Refah Partisi ve Yeniden Refah Partisi’nin belediye başkan adayları hakkında yaptığı açıklamalara yanıt veren Aydoğar, Yeniden Refah Partisi’nin ‘çamur at izi kalsın’ oyunlarına gelmeyeceğini vurguladı. Kirişçi’nin “Eğer ki biz burada yara alırsak, biz oyumuzu düşürürsek, fırsat bekleyen Amerika, Siyonist İsrail, fırsat bulur” sözlerine de değinen Aydoğar, AKP’nin İsrail’i Gazze’den çekebilmesi durumunda belediye başkanlığı adaylığından çekileceğini aksi takdirde ise Kirişçi’nin milletvekilliğinden çekilmesi gerektiğini ifade etti. Milli Görüşçüleri FETÖ ile yan yana getirmenin kimsenin haddi olmadığına dikkat çeken Aydoğar, Kirişçi’nin kendileri için “CV’si boş arkadaşlar” sözlerine de cevap verdi.

  CEKET KOYDUM KAZANDIM DEVRİNİ KAPATIYORUZ

  Ayoğar, Fatmalı Seçim Koordinasyon Merkezi’nde yaptığı konuşmada şunları kaydetti: Bu seçimde de iktidar kanadında dışardan müdahale ile ceket koydum kazandım mantığıyla aday yapılan isimleri görüyoruz. Kahramanmaraş’ın öz evlatları olaraktan ‘Ceket koydum, kazandım’ devrini kapatıyoruz. Bugün Kahramanmaraş’ın merkezinde de Kahramanmaraş’ın ilçelerinde de Yeniden Refah Partisi favori partidir. Yeniden Refah’ın oy oranları anketlerde yüksek çıkınca hemen ‘İftira at, üzerlerinde kalsın’ kampanyası başladı. Daha önce Tarım ve Orman Bakanlığı yapmış şimdi de TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyon Başkanlığı yapan Vahit Kirişçi Bey, Kayabaşı Mahallesi’nde bir konuşma yapmış, arkadaşlar videosunu bana izlettirdiler. Bizi ima ederek, “CV’si boş olan arkadaşlar” olarak hitap etmiş. İstediğiniz adayla, partinizin istediğini adayıyla ben CV’mizi de Kahramanmaraş’ta yapmış olduğumuz çalışmaları da Kahramanmaraşlı olmayı da tartışmaya hazırım. Sizin atadığınız gibi “Ceket koydum, geldim” mantığıyla gelmiş birisi değilim.

  KİRİŞÇİYE SESLENDİ; ABİ OLMAK ÖNCE DÜRÜST OLMAKTAN BAŞLAR

  Belediyeyi kazandıktan sonra tekrardan AK Parti ile ittifak kuracağımızı söylemiş. Biz 14 Mayıs seçimlerinde AK Parti ile ittifak yapmadık. Cumhur İttifakı’nın içerisinde bulunduk, kendi adaylarımızla seçime gittik, partimizin logosuyla seçime gittik. Sadece Cumhurbaşkanlığı seçimi için onlarla birlikte aynı oyu kullandık. Vahit Bey’e buradan sesleniyorum; yaşınız bizden büyük, siyaseten bu şehirde abi olmak istiyorsunuz. Abi olmak, önce dürüst olmaktan başlar. Dürüst olalım, şehir adına doğruları

  Bu haber 287 defa okunmuştur.

  YORUMLAR

  • 0 Yorum