Türkiyemizin Ciğerimize Ateş Düştü Tüm İslam Aleminin Yüreklerinin Yandığından Kuşkumuz Yoktur

Ateş Sadece Düştüğü yeri yakmaz Eğer vijdan denilen bir şeye sahipsek nereye düşerse düşsün Düşen her Ateş Yüreklerimizi Yakar ....Ne diyordu Tolstoy:Bir insan acı duyuyorsa Canlıdır Başkasının Acısını Duyuyorsa İnsandır .. Kuzey Irak'taki üs bölgesine saldırı: 9 asker şehit oldu İHA : Gülşen Akdeniz

Türkiyemizin  Ciğerimize Ateş Düştü Tüm İslam Aleminin Yüreklerinin Yandığından Kuşkumuz Yoktur
13 Ocak 2024 - 08:57 - Güncelleme: 13 Ocak 2024 - 09:34

Terör örgütü PKK, Kuzey Irak'taki bir üs bölgesine sızmaya çalıştı. Sızma girişimi sırasında çıkan çatışmalarda 9 Türk Silahlı Kuvvetleri personeli şehit oldu. Çatışmalarda 4 personel de yaralandı. Milli Savunma Bakanlığı, sızmaya çalışan teröristlerden 15'inin etkisiz hale getirildiğini, bölgedeki operasyonların da sürdüğünü açıkladı. Komandolar operasyonlarını sürdürürken F-16'lar da bölgedeki terör noktalarını vurmaya başladı. Öte yandan Irak ve Suriye'nin kuzeyine gerçekleştirilen hava operasyonlarında 29 hedefin imha edildiği belirtildi.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan ilk açıklamada şöyle denildi:

"Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 12 Ocak 2024 tarihinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada beş kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, üçü ağır sekiz kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Yaralılarımız hastaneye sevk edilmiş ve tedavilerine başlanmıştır.

Bu haber 106 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum