Sayın Valimiz Enver Ünlü Başkanlığında Seçim Güvenliği Toplantısı Gerçekleştirildi

Seçim Güvenliği Toplantısı, Valimiz Mükerrem Ünlüer Başkanlığında, İl Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi (GAMER) toplantı salonunda gerçekleştirildi.

  • Reklam
Sayın Valimiz Enver Ünlü Başkanlığında Seçim Güvenliği Toplantısı Gerçekleştirildi
21 Şubat 2024 - 11:58
31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler seçimlerinin ilimizde huzur ve güven içinde gerçekleşmesi için alınan ve alınacak tedbirlerin görüşüldüğü toplantıya, Vali Yardımcılarımız, Kaymakamlarımız, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü ve ilgili kurum temsilcileri katıldı. 

 
Toplantı öncesi bir değerlendirmede bulunan Valimiz Mükerrem Ünlüer, “31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler seçim sürecinin ilimizde huzur ve güven içerisinde geçmesi için gerekli tedbirleri alıyoruz. 

Polis ve jandarma teşkilatımız seçim öncesi ve seçim sonrasında alınması gereken tedbirlerle ilgili çalışmayı hassasiyetle yürütüyorlar. Oy verme günü ve sonrasında herhangi bir olumsuzluğa meydan vermemek için bütün birimlerimiz mesai mefhumu gözetmeksizin görevleri başında olacaklardır.” diye konuştu
 
Toplantı, seçimlerle ilgili mevzuat ve genel esaslar hakkında yapılan bilgilendirme sunumunun ardından seçimin ilimizde huzur ve güven ortamında gerçekleştirilebilmesi amacıyla ilgili kurumlarımızın seçim öncesi, seçim sırası ve sonrasında alacakları tedbirler ve dikkat etmeleri gereken hususların değerlendirilmesiyle sona erdi.
Bu haber 138 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum