Onikişubat'ta tarihi enerji yatırımı

Sürdürülebilir projelerle ilçesini zenginleştiren Hanefi Mahçiçek başkanlığındaki Onikişubat Belediyesi, belediye hizmet binası, EXPO 2023 Sergi Alanı ve Nikah Sarayı’nda kurduğu Solar Enerji projelerini devreye aldı.

Onikişubat'ta tarihi enerji yatırımı
23 Ocak 2024 - 15:54
Hem doğayı koruma hem de enerjide dışa bağımlılığı azaltma noktasında sorumluluk üstlenen Onikişubat Belediyesi, Solar Enerji projelerine hız kazandırdı. Devlet bütçesine yük olmadan tamamen belediye kaynaklarıyla yapılan çalışmalar, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mah

KENDİ ELEKTRİĞİNİ KENDİ ÜRETİYOR

EXPO 2023’e, ‘Doğa Dostu Şehir ve Duyarlılık’ temasıyla ev sahipliği yapan Onikişubat Belediyesi, sürdürülebilirlik stratejisi kapsamında karbon ayak izinin azaltılması, enerji verimliliği ve çevre dostu ürünler gibi konulara da odaklandı. Bu kapsamda 10 yıl süreli ‘Gelir Paylaşım Modeliyle’ güneş enerjisinden Elektrik Üretim Santrali yapımı, kurulumu ve işletilmesi çerçevesinde imzalanan protokol, deprem felaketi sebebiyle sekteye uğrasa da, çalışmalar kararlılıkla hayata geçirildi. Belediye Hizmet Binası, EXPO 2023 Ülke Bahçeleri ve Nikah Sarayı’nda kurulumu tamamlanan güneş enerji santrallerinde elektrik üretimi başladı.

çiçek’in öncülüğünde büyük bir hassasiyetle yerine getirildi. Onikişubat Belediyesi, Türkiye’nin alanında lider enerji hizmet firması Consus Enerji iştiraki olan Tres Enerji ile çalışılan proje kapsamında 2,3 megavat kurulu güce sahip panellerde üretilen elektriğin yüzde 12’isine sahip olurken, 10 yıl boyunca elektriği yüzde 12 indirimli kullanacak. Sözleşme sonunda ise sistem tamamıyla belediyeye devredilecek.
Bu haber 176 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum