Elbistan Belediyesi'nden sosyal konut kurası açıklaması

Elbistan Belediyesi’nden dar gelirli vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılacak sosyal konut projesinde hak sahiplerini belirleyecek kura takvimine ilişkin bir açıklama yapıldı. Daha önceden 15 Mart’ta çekileceği açıklanan kuranın nisan ayına ertelendiği bilgisine yer verilen açıklamada, şöyle denildi: “Elbistan Belediyesi olarak, kasım ayında hayata geçirdiğimiz ve toplumumuzun dar gelirli kesimlerini desteklemeyi amaçlayan sosyal konut projemizde önemli bir aşamaya daha ulaştık. Zemin kat inşaatının tamamlanmasının ardından birinci kat inşaat çalışmalarına başlanmıştır. Projemiz, toplamda 40 adet 2+1 daire ve yaklaşık 85 metre kare büyüklüğünde konutlardan oluşmaktadır. Dairelerimiz, vatandaşlarımıza tamamen ücretsiz olarak teslim edilmesi planlanmaktadır.

  Elbistan Belediyesi'nden sosyal konut kurası açıklaması
  28 Mart 2024 - 16:52
  Bu proje, belediyemizin mevcut dönem başkanlığı süresince başlatılmış ve özellikle dar gelirli vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artırmak amacıyla hızla ilerlemektedir. Projemize gösterilen yoğun ilgi, 2 bin 416 başvuru ile karşılık bulmuş ve hak sahiplerinin belirlenmesi için 15 Mart'ta noter huzurunda yapılması planlanan çekiliş, 31 Mart'taki yerel yönetim seçimleri nedeniyle Nisan ayına ertelenmiştir.”
  Projenin, büyükşehir belediyelerince üstlenilecek boyutta olduğuna değinilen açıklamada, “Elbistan'ımızın 150 bin nüfuslu mütevazi bütçesi ve geçtiğimiz dönemde yaşanan büyük depremin ardından karşılaşılan zorluklarla mücadele ederken, aynı zamanda dar gelirli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına yönelik projeler geliştirmek bizim için büyük bir önem taşımaktadır. Büyükşehirlerin devasa bütçeleriyle dahi hayata geçirilmesi zor olan bu projemiz, Türkiye'nin en büyük sosyal konut projelerinden biri olarak öne çıkmaktadır. Yeni görev alan arkadaşlarımızın da desteğiyle, projemizi başarıyla tamamlayacağımıza olan inancımız tamdır. Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur” ifadeleri kullanıldı
  Bu haber 240 defa okunmuştur.

  YORUMLAR

  • 0 Yorum